bilety-lotnicze.Bulgaria.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > bilety-lotnicze.Bulgaria.pl> Bilety lotnicze > Lotnisko Sofia
Szukaj przelotów:
w obie strony
w jedną stronę
Wylot z
world
{k}{n}
Przylot do
world
{k}{n}
Data wylotu
Data powrotu
Dorośli
Dzieci
Niemowlęta
Lotnisko Sofia
Lotnisko Sofia / Sofia Airport / Letishte Sofiya / Летище София
Telefon: (02) 937 2212
www.sofia-airport.bg
To największe międzynarodowe lotnisko w Bułgarii, obsługujące około 2,7 milionów pasażerów rocznie podróżnych, w dużym i nowym terminalu. Lotnisko położone jest 10 km na wschód od Sofii. Jest główną bazą linii lotniczych Bulgaria Air i Hemus Air.
Połączenia lotnicze z Polski:Bezpośrednie loty z Polski do Sofia są dostępne tylko z Warszawy. W sezonie letnim - także z Katowic.
Dogodne lotniska przesiadkowe w Europie:Dobre połączenia lotnicze do Sofii oferuje: Bratysława, Praga, Budapeszt, Berlin (Tegel), Frankfurt i Wiedeń.
Lokalna siatka połączeń:Sofia jest ważnym lotniskiem służącym jako baza przesiadkowa dla osób podróżujących głównie po Bułgarii, a także Bałkanach - dobre połączenia lotnicze z miastami takimi jak: Burgas, Varna, Budapeszt, Monastir, Skopie, Bukareszt, Tirana, Istambuł czy Izmir.
Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko:Terminal 1: Aer Lingus, Airlift Service, EasyJet, Flybaboo, Germanwings, MyAir, SkyEurope, Wizz Air;
Terminal 2: Adria Airways, Aegean Airlines, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Air France, Air Malta, Alitalia, Alitalia Express, Austrian Airlines, Tyrolean Airways, British Airways, Cyprus Airways, Czech Airlines, El Al, Jat Airways, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Eurowings, Lufthansa CityLine, Malév Hungarian Airlines, Olympic Airlines, Rossiya, Swiss International Air Lines, TAROM, Turkish Airlines;
Dojazd z/na lotnisko:Jak dojechać: Lotnisko usytuowane jest 10km na wschód od centrum miasta Sofia. Zaczynając od mostu Orlov - centralnego punktu w mieście trzeba kierować się na Tsarigradsko Shose, a następnie w stronę bulwaru Christopher Columbus.
Taxi: Taksówki dostępne koło hali przylotów. Trzeba uważać szukając taksówek i wybierać tylko te które znajdują się blisko terminali lotniczych.
Autobus: Lokalne autobusy (SKGT) łączą lotnisko z centrum miasta. Więcej informacji na stronie www.skgt-bg.com. Autobusy nr 84 kursują spod Terminala 1 natomiast nr 284 obsługują Terminal 2. Serwis jest dostępny w godz. 5.00 - 23.00, a podróż zajmuje ok. 20 min.
Pociąg: Od sierpnia 2006 roku lotnisko Sofia posiada nowe połączenie kolejowe z centrum miasta.
Parking przy lotnisku:Parking o pojemności 820 miejsc parkingowych, jest połączony z terminalem przylotów, znajduje się przed lotniskiem. Parking krótko i długookresowy.

państwa w TravelOne.pl